1. Denne side bruger cookies. Ved at fortsætte med at bruge denne side, accepterer du vores brug af cookies. Læs mere

FAQ for Fabrik (item)

Diskussion i 'Spil FAQ' startet af MOD-Ara, 4 Oktober 2018.

Hej

Hvis du ønsker at deltage aktivt i Forum og deltage i diskussioner eller ønsker at starte dine egne tråde, skal du først logge ind i spillet. Venligst registrer dig, hvis du ikke allerede har en konto. Vi ser frem til dit næste besøg i vores Forum. „Til spillet“
Trådstatus:
Ikke åben for yderligere svar.
  1. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    [​IMG]

    FAQ

    for
    Fabrik

    Item består af et basis item og 100 opgraderinger som kan øge høst udbytte.

    Basis item købes i Gårdbutikken for DA én gang.

    [​IMG]
    2x2

    level 3
    Pris: 500.000 DA

    Områder: Agerjord, Vildmark, Skovlysning og Pyntehaven.
    (fra opgradering 40 kan item også placeres i Kæledyr haven)

    Opgraderinger kan opnåes i spillet via events, quest osv.
    desuden findes i Gårdbutikken 2 forskellige pakker med opgraderinger:

    Fabrikspakke I
    [​IMG]
    50 x Supergødning
    1 x Fabriksopgradering
    (Kan købes 5 gange)

    Fabrikspakke II
    [​IMG]
    20 x susi supergødning
    1 x Fabriksopgradering
    (Kan købes 5 gange)

    Hver opgradering vil øge udbyttet af EP
    Hver 10. opgradering vil ændre udseendet af item.


    Hver 10. opgradering vil desuden udløse enten:
    * en yderligere/øget bonus
    * en yderligere/øget buff

    ~~~~~~

    > Grundfabrik <
    > Minifabrik <
    > Succesfuld fabrik <
    > Stor fabrik <
    > Moderne fabrik <
    > Imponerende fabrik <
    > Megafabrik <
    > Sær fabrik <
    > Surrealistisk fabrik <
    > Funky fabrik <
    > Utrolig fabrik <


    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer.
     
  2. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Grundfabrik

    [​IMG]
    (1-10)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Grundfabrik15.000--20
    Grundfabrik 215.200--20
    Grundfabrik 315.400--20
    Grundfabrik 415.600--20
    Grundfabrik 515.800--20
    Grundfabrik 616.000--20
    Grundfabrik 716.200--20
    Grundfabrik 816.400--20
    Grundfabrik 916.600--20
    Grundfabrik 1016.800--20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  3. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Mini fabrik

    [​IMG]
    (10-19)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Minifabrik 117.0001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 217.2001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 317.4001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 417.6001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 517.8001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 618.0001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 718.2001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 818.4001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 918.6001 x Gratis drej-20
    Minifabrik 1018.8001 x Gratis drej-20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  4. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Succesfuld fabrik

    [​IMG]
    (20-29)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Succesfuld fabrik 119.0002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 219.2002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 319.4002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 419.6002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 519.8002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 620.0002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 720.2002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 820.4002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 920.6002 x Gratis drej-20
    Succesfuld fabrik 1020.8002 x Gratis drej-20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  5. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Stor fabrik

    [​IMG]
    (30-39)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Stor fabrik 121.0001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 221.2001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 321.4001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 421.6001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 521.8001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 622.0001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 722.2001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 822.4001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 922.6001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20
    Stor fabrik 1022.8001 x Kasse med farmhjulbilletter II-20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  6. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Moderne fabrik

    [​IMG]
    (40-49)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Moderne fabrik 123.0001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 223.2001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 323.4001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 423.6001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 523.8001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 624.0001x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 724.2001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 824.4001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 924.6001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20
    Moderne fabrik 1024.8001 x Kasse med farmhjulbilletter II+10% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  7. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Imponerende fabrik

    [​IMG]
    (50-59)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Imponerende fabrik 125.0001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 225.2001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 325.4001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 425.6001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 525.8001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 626.0001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 726.2001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 826.4001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 926.6001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Imponerende fabrik 1026.8001 x Kasse med farmhjulbilletter III+10% EP ved høst i 4 timer20
    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  8. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Megafabrik

    [​IMG]
    (60-69)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Megafabrik 127.0001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 227.2001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 337.4001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 427.6001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 527.8001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 628.0001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 728.2001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 828.4001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 928.6001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20
    Megafabrik 1028.8001 x Kasse med farmhjulbilletter III+15% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer.
     
  9. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Sær fabrik

    [​IMG]
    (70-79)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Sær fabrik 129.0001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 229.2001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 329.4001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 429.6001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 529.8001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 630.0001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 730.2001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 830.4001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 930.6001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20
    Sær fabrik 1030.8001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+15% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  10. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Surrealistisk fabrik

    [​IMG]
    (80-89)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Surrealistisk fabrik 131.0001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 231.2001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 331.4001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 431.6001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 531.8001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 632.0001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 732.2001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 832.4001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 932.6001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20
    Surrealistisk fabrik 1032.8001 x Kasse med farmhjulbilletter IV+20% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  11. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Funky fabrik

    [​IMG]
    (90-99)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Funky fabrik 133.0001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 233.2001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 333.4001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 433.6001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 533.8001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 634.0001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 734.2001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 834.4001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 934.6001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20
    Funky fabrik 1034.8001 x Kasse med farmhjulbilletter V+20% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  12. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Utrolig fabrik

    [​IMG]
    (100)

    NavnEPBonusBuffTimer
    Utrolig fabrik 135.0001 x Kasse med farmhjulbilletter V+25% EP ved høst i 4 timer20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
Trådstatus:
Ikke åben for yderligere svar.

Del denne side