1. Denne side bruger cookies. Ved at fortsætte med at bruge denne side, accepterer du vores brug af cookies. Læs mere

FAQ for Heksens hus (item)

Diskussion i 'Spil FAQ' startet af MOD-Ara, 4 Oktober 2018.

Hej

Hvis du ønsker at deltage aktivt i Forum og deltage i diskussioner eller ønsker at starte dine egne tråde, skal du først logge ind i spillet. Venligst registrer dig, hvis du ikke allerede har en konto. Vi ser frem til dit næste besøg i vores Forum. „Til spillet“
Trådstatus:
Ikke åben for yderligere svar.
  1. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    [​IMG]

    FAQ

    for
    Heksens hus

    Item består af basis item + 50 opgraderinger som kan øge høst udbyttet.

    [​IMG]

    Basis item er booket i perioden 4/10 2018 - 31/10 2018
    ved 1. log ind i peroden.

    [​IMG]
    1x2
    level 3

    Områder: Agerjord, Vildmark, Skovlysning, Pyntehave, Spøgelsesslot.
    (fra opgradering 20 kan item også placeres i Kæledyr haven)

    Opgraderinger kan opnåes via events i løbet af oktober 2018.
    Desuden findes i perioden også i Gårdbutikken
    2 forskellige pakker med opgraderinger.

    Heksens hus pakke I
    [​IMG]
    50 x Supergødning
    1 x Heksens hus opgradering
    (kan købes 5 gange)

    Heksens hus pakke II
    [​IMG]
    20 x Susi supergødning
    1 x Heksens hus opgradering
    (kan købes 5 gange)

    Hver opgradering vil øge udbyttet af EP
    Hver 10. opgradering vil ændre udseendet af item.

    Hver 10. opgradering vil desuden udløse enten:
    * en yderligere/øget bonus
    * en yderligere/øget buff

    ~~~~~~

    > Heksens hus <
    > Heksens spøgelseshus <
    > Heksens uhyggelige hus <
    > Heksens skumle hus <
    > Heksens skræmmende hus <
    > Kitty Kadabras hus <

    [​IMG]

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer.
     
  2. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Heksens hus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Heksens hus10.000--20
    Heksens hus 210.400--20
    Heksens hus 310.800--20
    Heksens hus 411.200--20
    Heksens hus 511.600--20
    Heksens hus 612.000--20
    Heksens hus 712.400--20
    Heksens hus 812.800--20
    Heksens hus 913.200--20
    Heksens hus 1013.600--20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  3. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Heksens spøgelseshus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Heksens spøgelseshus 114.0001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 214.4001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 314.8001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 415.2001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 515.6001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 616.0001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 716.4001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 816.8001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 917.2001 x Kasse med heksevarer S-20
    Heksens spøgelseshus 1017.6001 x Kasse med heksevarer S-20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  4. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Heksens uhyggelige hus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Heksens uhyggelige hus 118.0001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 218.4001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 318.8001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 419.2001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 519.6001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 620.0001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 720.4001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 820.8001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 921.2001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens uhyggelige hus 1021.6001 x Kasse med heksevarer S+25% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer.
     
  5. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Heksens skumle hus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Heksens skumle hus 122.0001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 222.4001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 322.8001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 423.2001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 523.6001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 624.0001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 724.4001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 824.8001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 925.2001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skumle hus 1025.6001 x Kasse med heksevarer M+50% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  6. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Heksens skræmmende hus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Heksens skræmmende hus 126.0001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 226.4001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 326.8001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 427.2001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 527.6001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 628.0001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 728.4001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 828.8001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 929.2001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20
    Heksens skræmmende hus 1029.6001 x Kasse med heksevarer M+100% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
  7. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Kitty Kadabras hus

    [​IMG]

    NavnEPBonusBuffTimer
    Kitty Kadabras hus30.0001 x Kasse med heksevarer L+200% EP ved høst af
    Fuldmåne afgrøder, træer og stalde i 10 timer
    20

    Farmerama teamet

    Alle informationer i denne FAQ var korrekte da eventet blev testet og FAQ lavet,
    vi tager forbehold for eventuelle grafiske fejl eller ændringer
    .
     
Trådstatus:
Ikke åben for yderligere svar.

Del denne side